Addison Moore: Someone to Love - Szeretni valakit

, by Kristina

Fülszöveg:
Mi történik, amikor két ember, aki nem hisz a szerelemben, őrülten egymásba esik úgy, hogy azt életükben elképzelni sem tudták? Vonatszerencsétlenség.
Amikor a húszéves Kendall Jordan átkel az országon a Garrison egyetemre, az utolsó dolog, ami eszébe jutna, egy egyéjszakás kaland. Sajnos az elbűvölő Cruise Elton pontosan ezt kínálja neki.
Kendall már régen ráébredt, hogy a szerelem illúzió, amely nem tart örökké, és ezt Cruise is teljes mértékben osztja - valami a lány lelkében mégis azt súgja, hogy szőröstül-bőröstül magának követelje a fiút. Ezért azután maga is szeretne részt venni a játszmában, és azt javasolja, hogy Cruise tanítsa ki őt a Garrison egyetem női playboyának szerepére.
Közben feltámadnak az igazi érzelmek, és sem Kendall, sem Cruise nem tudja, miképp kezelje ezeket. Minden, amiről úgy képzelték, hogy tudják, megváltozik akkor, amikor megtalálják egymásban azt, akit szeretni kell.

A történetről

Feltehetném a kérdést, hogy mi történik egy romantikus könyvben, ha egy szexuálisan túlfűtött, de szűz lány és egy igazi adonis, nőfaló pasi találkoznak. A kérdésre mindenki tudná a helyes a választ, vagyis igen, a helyes megfejtés, hogy kölcsönösen kihasználják egymást. Ám itt közbe szól a sors, hiszen soha semmi sem olyan egyszerű, mint azt mi (vagy ez estben pedig Kendall és Cruise) szeretnénk. 


"A szerelem mindig úgy élt a képzeletemben, mint egy borotvaéles kés, amely a gyötrő fájdalom rémét rejti magában, sohasem úgy, mint örömszerzés, sohasem úgy, mint egy meleg és biztonságos fészek birtoklása, amelybe beköltözhetsz, örökre."

Kendall úgy dönt a Garrison egyetem lesz számára a tökéletes választás, elvégre édesanyja is ott tanult és régi barátnőjének köszönhetően a kollégiumi szoba is el van intézve, vagy mégsem? Bizony igazi meglepetés éri karácsony előtti napon, amikor megérkezik a kampuszra. Egy buli kellős közepén értesül róla, hogy nincs hol laknia, ráadásul pénze sincs elég, arról nem is beszélve, hogy Kaliforniában nem számolt azzal, hogy bizony Massachusettsben télen hó és hideg van. 
Szerencséjére Cruise ajánlata épp időben érkezik, így egy időre lakótársakká válnak, de azt már ismerkedésük pillanatában érzik, hogy sokkal több van alakulóban közöttük.

A műfajról

Goodreadsen (ahol egyébként 12,359 olvasó értékelése alapján 3,76-os átlagon van) a könyv adatlapján nézegettem, hogy az olvasók milyen műfajba is sorolják a könyvet: new adult, romantika és erotika.
New Adult igen, hiszen egyetemisták kapnak főszerepet, vagyis a 21-25 éves korosztályról szól, sok jelenet játszódik magán az egyetemen is. Romantikus, hiszen egy olyan pár áll főszerepben, akik csak ismerkednek a szerelemmel. De sokkal erotikusabb azoktól a könyvektől, amiket eddig a new adult műfajban olvastam, nyugodtan rá lehet mondani, hogy szexuálisan túlfűtött az egész történet.
Ha hasonlítani szeretném, akkor azt mondanám, hogy a Pokoli erény, a Meztelenül és a Faldöngető könyvek keveréke a Szeretni valakit.

"– Hová megyünk? – suttogja, és biztosan tudom, hogy megretten a hirtelen készségtől, amellyel felajánlom a segítségemet. 
– Hozzám. – Mire végzek vele, hanyatt homlok rohan majd a legközelebbi zárdába. – Ideje ágyba bújni!"


A szereplőkről

"Lehet, hogy csak bajt hoz rám.
Lehet, hogy pontosan azt a bajt hozza rám, amelyet mindig is kerestem."


Két szeretetre és figyelemre éhes ember alkot egy párt. Kendall és Cruise, a szüleiknek és rossz tapasztalataiknak köszönhetően nem hisznek, vagy épp nem mernek hinni a szerelemben. Mégis ezek a bizonyos érzelmek túl hamar és a hurrikán erejével ejtik őket csapdába. 
Cruise meglepett, mert ahhoz képest, hogy az elején igazi nőfaló és skalpvadász pasinak lett beállítva, sokkal értelmesebb és érzelmesebb, mint vártam tőle.
Kendall meglepően szókimondó, és vagány, ami sok helyzetben meglepett. Mint a következő mondata is:

"- Ahogy látom, road show-n vagy a péniszeddel, és hidd el, a világért sem szeretnék az utadba állni. De jól jegyezd meg, a foglald-el-a-vaginámat hadművelet ma estére le van tiltva!"
A mellékszereplők inkább csak idegesítő tényezők, de mivel nem lehet őket kihagyni, így inkább csak eltűrtem a jelenlétüket és az idióta beszólásaikat, meg tanácsaikat.

A könyv és én

A könyv az elejétől kezdve állandóan azt érte el, hogy vagy jó véleménnyel voltam róla, vagy rosszal, néha már a tudatom úgy imbolygott a két véglet között, mint egy részeg télapó.

Az írónőnek kétség kívül szárnyalt a fantáziája (túlságosan is), és talán pontosan ez volt a legnagyobb probléma, hogy felvetett dolgokat, jeleneteket, de túl gyorsan lépett tovább egy másik ötletre. Túl sok bonyodalmat okozó helyzetbe sodorta a szereplőket, majd hagyta is rá, és új ötletekkel állt elő, vagyis gyakran éreztem kidolgozatlannak a szituációkat. Példaként dobálóznék a féltékenység szóval és a hülye kishúg lehetetlen kifakadásaival..., a többi spoileres lenne, így inkább rátok bízom, hogy olvasás közben hogy látjátok, nem szeretnék befolyásolni senkit a lehetséges téveszméimmel.

"Várjunk csak, tényleg azt mondtam, hogy a végzet? Pedig annyira nem hiszek benne! A végzet baromság, amivel az emberek kényszeresen etetik magukat, amikor túl lusták ahhoz, hogy saját kezükbe vegyék a sorsukat."

Ráadás a történetben az írónő humoros stílusa. Be kell vallanom, hogy sokszor hadarok, amikor beszélgetek valakivel és gyorsan szeretném meggyőzni az igazamról, de olvasás közben esküszöm úgy éreztem, hogy az írónő is hadarva ír (létezik ilyen egyébként?). Ez csak egy sajátos és fura megfigyelés volt, de az is lehet, hogy csak a gyors olvasás miatt keltették ezt az érzést bennem a hosszú és néha viccesen nyakatekert mondatok.

A szöveg gyakran túl giccsesé, szentimentálissá válik, klisék halmazává, de mivel nem drámáról van szó, ez még megbocsátható. Sőt az írónő szeret tudományos szavakkal játszani, ami bizonyítja, hogy tanult emberről van szó, főleg, amikor centripetális erőt, a Petri csészét, meg az efféléket szövi bele a magyarázataiba.

Ha már szex, akkor legyen fantáziadús. Biztosan ez volt a mottója az írónak, de a sok lehetetlen, kényelmetlen, és nem egy esetben egyáltalán nem biztonságos szexjelenet után már csak a szemem forgattam és kész komédiának fogtam fel az egészet. 
Sorozat, de nem kell megijedni a következő rész, már Kendall testvérről Morganről szól, akit nem ismerünk meg ebben a történetben, így róla nem tudok még nyilatkozni.


Kiadó: Ulpius-ház
Kiadás éve: 2013.
Eredeti cím: Someone to Love
Sorozat: Someone to Love 1. része

Az olvasás lehetőségét köszönöm a kiadónak!

0 comments:

Ruta Sepetys: Kalitkába zárt álmok (BtK)

, by Kristina

Fülszöveg:
1950-et írunk, és miközben New Orleans francia negyedében titkok fortyognak, a tizenhét éves Josie
Moraine csendben szövögeti álmait. A helyiek között csak a bordélyban dolgozó prostituált anyjáról ismert Josie többet szeretne kicsikarni az életből, mint amit New Orleans kínálhat. Tervet kovácsol hát, hogy maga mögött hagyhassa a várost, de a negyedben történt rejtélyes haláleset olyan nyomozásba sodorja, ami próbára teszi az anyja, a lelkiismerete és a Conti Street rideg madámja, Willie Woodley iránti hűségét.
Ruta Sepetys magával ragadó jellemeket teremt, akárcsak a világon mindenütt nagy sikert aratott Árnyalatnyi reménycímű első regényében. A gazdag cselekményben titkok és hazugságok hálója szövődik, és a kísértő emlékeztető, hogy döntéseink sorsunkat alakítják.

A történetről


Bourbon Street
Josie az 1950-es évek New Orleansában tölti be a 18. életévét. A francia negyed árnyai között válik felnőtté, a prostik, a besúgók, a maffia, és a bűnözők melegágyában.
Szülőanyja egy örömlány, aki a lányában nem lát mást, mint pénzforrást, apja kiléte ismeretlen. 8 éves korába egy könyvesboltban talál menedéket anyja bántalmazásai elől már, ahol munkát is kap, és egyúttal az otthona is lesz. A tulaj, Charlie Marlow válik apafigurává számára, hiszen befogadja és még munkát is ad neki.
Willie Woodley a prostikat futtató madám áll legközelebb ahhoz, hogy anyafigurának nevezzem. Josie minden reggel feltakarít a házában, majd kinyitja a könyvesboltot, amit Charlie fiával a 21 éves Patrick-kal vezet.
Az iskolában jó tanuló volt, de nem voltak barátai, a háta mögött állandóan összesúgtak, nem
Smith College Northampton, Massachusetts
csoda hát, hogy tervbe sem vette a főiskolát, hiszen nem akarta újból átélni ezeket a megalázó pillanatokat. Álmodott ugyan arról, hogy elhagyja New Orleans városát, de tervei nem voltak. Nem mert nagyokat álmodni, mert az életben mindig csak csalódások érték. 

Szilveszter napján a könyvesboltba egy jómódú turista tért be, egy üzletember, aki tisztelettel bánt vele és sok szerencsét kívánt a főiskolához, aki azt mondta neki, hogy: "A döntések alakítják a sorsunkat." 
Attól a naptól kezdve valami megváltozott Josie-ban, elkezdett tervet szőni és álmodni.

"Lelkesen vetettem bele magam a könyvekbe. A szereplők élete annyival érdekesebb volt, mint a saját, magányos szívdobbanásom."


A szereplőkről


Josie élete sosem volt tündérmese, az élet tanította és nevelte. Valentin napon született, és anyja egy híres madámról nevezte el, aki Valentin napon halt meg. Okos és felelősségteljes lány, aki nagyon gyorsan felnőtté és önállóvá kellett váljon. Imád olvasni, a könyvekbe bújni a valóság elől, gyakran idéz a David Copperfieldből. Túl sokszor csalódott az életben és a környezetében. Csoda hát, hogy nem mer hinni?
Egy negyedvér taxisofőr, egy madám, egy néma szakácsnő és egy virágárus fiú azok, akikben  egyedül megbízik, és akik közel állnak hozzá. 
Jól bánik a fegyverekkel és pontosan lő. Olyanok a mindennapjai, hogy akkor érzi magát biztonságban, amikor a szoknyája alatt rejteget egy pisztolyt (önvédelmi célból).
A prostik, a zsaruk, a bűnözők és azok az emberek a könyv mellékszereplői, akik próbálják túlélni a mindennapokat.
A nagy kedvencem Jesse volt, aki sokszor Josie mellett állt, meghallgatta és próbált neki segíteni.




A könyv és én


Shady Grove
Már többször hallottam, hogy azt mondták minden elolvasott könyv, egy újabb megélt életet jelent. Ezentúl én is elmondhatom, hogy éltem 1950-ben New Orleans városában.
Egyik könyvhöz sem tudom hasonlítani, amit az elmúlt évek alatt olvastam. Egyedi a maga módján. A hangulatának köszönhetően sokszor éreztem, hogy az 1950-es évek New Orleans-ába csöppentem. 
Nem volt vicces, de még igazán izgalmasnak sem mondható a történet, mégis van benne valamilyen nyers őszinteség, amitől rokonszenves a lány, aki szemén keresztül megismerjük az akkori világot. A cseppnyi romantika és krimi szál miatt szórakoztató, de a karakterek tették igazán emlékezetessé a könyvet.
Canal Street
Nem titok, hogy szeretem a történelmi könyveket, de ez volt az első próbálkozásom ebből az időszakból, vagyis az 50-es évek Amerikájából. A szereplők, a színhelyek és főleg a mondatokból áradó hangulat volt az, ami segített nyitott szemmel sétálni a Kalitkában zárt álmok-ban.
Gondolkodóba ejtett és talán még tanított is, de abban az egyben ösztönöz, hogy merjük megvalósítani az álmainkat.

A könyvben leggyakrabban szereplő színhelyeket látjátok a képeken. 

A könyvet köszönöm a Maxim Kiadónak.

December 11-én jelenik meg a Maxim Kiadó gondozásában, de addig is rendeljétek elő 30% kedvezménnyel.

Blogturné

A Maxim Kiadó gondozásában hamarosan megjelenik Ruta Sepetys újabb regénye a Kalitkába zárt álmok. 6 napon keresztül  blogger ír a könyvről, extrákról és természetesen a nyereményjáték sem marad ki ezúttal se. 


Nov. 23. Roni olvas
Nov. 24. Book Heaven
Nov. 25. MFKata gondolatai
Nov. 26. Kristina blogja
Nov. 27. Deszy könyvajánlója
Nov. 28. Kelly & Lupi olvas



Nyereményjáték

a Rafflecopter giveaway


0 comments:

Jus Accardo: Touch - Érintés (BtK)

, by Kristina

Fülszöveg:
“Mikor egy idegen fiú száguld le a patak melletti töltésen, és épp a lába előtt ér földet, a tizenhét éves adrenalinfüggő Deznee Cross úgy dönt, kihasználja a lehetőséget, hogy felbosszantsa apját, ezért hazaviszi a titokzatos, jóképű, jégkék szemű srácot. De valami nem stimmel Kale-lel. Dez cipőjét hordja a zuhany alatt, lenyűgözik az olyan tárgyak, mint egy DVD, vagy egy váza, és mintha attól tartana, hogy a lány egy érintésétől elporladna. De egyszer csak megjelenik Dez apja, fegyverrel a kezében, és jóval többet tud Kale-ről, mint kellene. Dez rájön, hogy sokkal több van a fiúban – és az apja „ügyvédi irodája" is más – mint az elsőre látszott. Kale a Denazen részvénytársaság rabja volt – egy szervezeté, amely összegyűjtötte a „különleges" gyerekeket, akiket csak a Hatosnak neveznek, hogy fegyverként használja őket, egy egész életen át. Á, igen, és az érintése? Az halálos. Dez és Kale mindenre elszántan csatlakozik a Hatoshoz, hogy legyőzzék a Denazent, mielőtt azok kapják el őket és Dez apja rájön a legnagyobb titokra. A titokra, melyet Dez egész életében meg akart óvni. A titokra, melyért Kale ölne, hogy megóvja.”

A történetről

A fülszöveg leírja pár mondatban (szinte) a könyv felét, de a történet mégis sokkal több ennél. Emlékszem, hogy amikor elkezdtem olvasni már az első oldalon meglepett képet vágtam, akár úgy is mondhatnám, hogy a szemöldököm szinte a homlokom közepére szaladt és még fejezeteken keresztül is ott maradt, mert nem számítottam arra, hogy egy igazán vagány Dez-t kapok főszereplőnek. 
Dez éveken keresztül olyan apa mellett élt, aki nem figyelt rá, akiből próbált kicsikarni bármilyen érzelmi reakciót, vagy figyelmet azzal, hogy egyre vadabb kalandokba bonyolódott. Majd egy éjszaka a buliról hazafelé tartva megváltozik az élete, lassan megtudja, hogy az élete addig csupán álca és hazugság volt.
Kale a Denazen foglya volt, ahol arra képezték ki, hogy a képességeit fejlesztve hogyan válhat hasznára az intézetnek azzal, hogy parancsra profi gyilkossá alakul. Azzal próbálták ösztönözni, hogy hamis történeteket meséltek be neki a célpontokról, elhitetve vele, hogy a jó ügy érdekében cselekszik. Kale érintése halálos, és csak egyetlen személy létezik a földön, aki erre immunis.
Dez és Kale szó szerint egymásba botlanak a szökés éjjelén és utána már fejezetről fejezetre tárja elénk az írónő az igazságot a hatosokról, az intézetről Dezről, Kale múltjáról. 

Szerencsés véletlen útján ugyan akkor olvastam a könyvet, amikor elkezdődött a The Tomorrow People sorozat is. A könyv és a film története igaz, hogy csak annyiban hasonlít, hogy mind a kettőben van egy intézet, amely a különleges  képességű embereket fogja el és zárja be, mégis fontosnak tartom megemlíteni. Mind a kettő hangulata nagyon hasonló, izgalmas, feszültséggel és várakozással teli, mert mindig számítani kell, valamilyen váratlan fordulatra.

A szereplőkről

A könyv a hatosok történetét mutatja be, olyan embereket, akik valamilyen különleges képességgel rendelkeznek, és a legtöbbje halálos és élő fegyverként is szolgálhat.
Dez egy energiabomba, nem tudom, hogy miért pont ez a kifejezés jutott eszembe róla, de talán az erős egyénisége és hajthatatlan akarata miatt úgy maradt meg az emlékezetemben, hogy nem csak küzdőszellem és kitartó, de egy kissé elveszett is. Közvetlen, barátságos, de néha már sok volt belőle.
Kale-re a fülszöveg miatt sokáig úgy gondoltam, mint egy földönkívülire, vagy mint a Superman-re. Nagyobbat nem is tévedhettem volna.
Kale különlegessége pontosan a különleges képességéből fakad. Leginkább azzal varázsolt el, ahogyan a világ dolgait szemlélte, azokat a dolgokat amik nekünk, akik mindennap látják őket, néha elvesztik a varázsukat. Számára új volt az érintés, a simogatás, az ölelés, a csók.  Néha már azért esedeztem, hogy legyen valami hibája, hogy ne legyen már ennyire tökéletes. 
Dez és Kale kapcsolata szinte egyik pillanatról a másikra bontakozik ki. Talán szerepe volt ennek a hirtelen nagy fellángolásnak az is, hogy Kale csak őt képes megérinteni anélkül, hogy meghalna. Persze érezhető volt a vonzalom, de halvány lila gőzöm sincs, hogy mit kell bonyolítani mindezt, majd az elkövetkező részekben.

A könyv és én


A könyv már hónapokkal ezelőtt felkeltette az érdeklődésem, hiszen Lupi, a Kelly és Lupi olvas blog egyik szerzője rajongott érte, és nem lehetett nem észrevenni. Mégis egy kicsit tartottam tőle, és pont ezen ok miatt, hiszen ha egy ismerős ennyire oda van egy történetért, akkor azzal már eleve magas mércét állítunk, még ismeretlenül is a történet elé.


Nagyon nagy bajban vagyok ezzel a könyvvel. Elolvastam, tetszett, még most is emlékszem szinte minden részletére, és mégis az utolsó pillanatig vártam, hogy leüljek és  végre megírjam a véleményem, ami ha számokban akarom megmondani, akkor egy tiszta négyes. 
Napokig olvastam, valamiért nem tudta sokáig lekötni a figyelmem, hogy képes legyek egyhuzamban legyűrni, még annak ellenéri is, hogy érdekelt mi lesz a vége. A történet eseménydús, kissé újszerű (nekem az), egyedi és karakteres szereplőkkel rendelkezik, de azt nagyon sajnáltam, hogy Young Adult (ifjúsági) kategória és ezt éreztem is rajta. 
Kale-t és Dez-t is nagyon gyorsan megkedveltem, szurkoltam nekik, a csókjelenetnél meg egyenesen le akartam ütni valakit, amiért ez egy YA történet (nem részletezném, hogy miért ;)). :D
Láttam benne a fantáziát, szórakoztatott, de sokszor nem értettem egyet a történet alakulásával. Túl sok volt benne a szerencsés és a szerencsétlen véletlen. 




Blogturné

A Blogturné csapata november 21. és 30. között elkalauzol titeket egy olyan világba, ahol már semmi sem lehetetlen, mégis az emberi érzelmek mindennél többet érnek. Sok extra és a megszokottól eltérően egy másfajta különleges játék is vár rátok, a nyeremények pedig lélegzetelállítók egy leendő rajongó számára!

Nyomozásra ösztönzünk mindenkit. :) 
A bloglistát nem tettük közzé, csak az első állomásét, mert minden bejegyzésben lesz egy vers, ami alapján ki kell találni, hogy kinél lesz a következő bejegyzés. 

1. állomás: Könyvszeretet
A többit találd meg. :)

A turné következő állomását akkor találod meg holnap, ha megfejted a versikét:
“Írásaiban legalább egy tucat könyvről beszámol,
De ha Cole-ról, Wardról vagy Kenyonról rosszul szólsz - bemázol!
Oldalának érdekessége az iránytű... valamennyi recenziója magasszintű!”


Nyereményjáték

1. Töltsd ki a Rafflecopter dobozt és lájkold a kért oldalakat
2. Minden blogon válaszoljátok meg az írónővel vagy a könyvvel kapcsolatos kérdésünket, amelyre mindig EGY SZÓ lesz a helyes megfejtés. A megfejtés ELSŐ BETŰIT gyűjtsétek össze 10 napon keresztül és írjátok bele az így kapott könyvcímet a rafflecopter megfelelő rubrikájába. Kicsit azért nehezítettünk a játékon, mert nem soroljuk fel előre, hogy a melyik blogon találjátok a kérdéseket. Az aktuális blogokon minden esetben találtok majd egy rövid versikét, ami segít abban, hogy a melyik blogon találjátok a következő kérdést. 

3. A Rafflecopter minden mezőjét kötelező kitölteni és a lájkolás is kötelező elem! Csak úgy vesztek részt a játékban, ha ezeket mind teljesítitek!


FIGYELEM! Rajtunk kívül álló technikai okok miatt, az elmúlt napokban nem mindenkinek működött megfelelően a rafflecopter. Erre sajnos csak egyetlen megoldást találtunk, ha új dobozt csinálunk. Ezért kérünk mindenkit, aki játszott korábban, hogy töltse ki újra az összes eddigi mezőt!
Köszönjük és elnézést a kellemetlenségért, reméljük nem lesz több ilyen.


4. nap kérdése:
A férfi főhős neve?

a Rafflecopter giveaway

3 comments:

Írhatnékom van...

, by Kristina

...csak nem arról, amiről kellene.

Szóval ez csak egy rövid helyzetjelentés a részemről, ne is figyeljetek rám. Ma úgy érzem a világ is összeesküdött ellenem. Tanulni kellene, de mit csinálok? Bejegyzést írok? Frászkarikát, csak nézek ki bambán a fejemből.

Esküszöm még ez a hülye kurzor is rajtam röhög. Villog itt nekem, mint valami rövidzárlatos szentjánosbogár. 

U.i.: Jól vagyok, nem kell megijedni. ;)
Csak rájöttem, hogy utálom, amikor időpontra kell valamit alkotni.

0 comments:

Jay Crownover: Rule

, by Kristina

Fülszöveg:
Shaw Landon attól a pillanattól fogva szerelmes Rule Archerbe, hogy meglátta őt.
A lányt nem taszítják piercingjei, tetoválásai és vad természete. Noha tisztában van vele, hogy Rule nem hozzá való, szívének nem tud parancsolni.
Rule tökéletes ellentéte mindannak, amit Shaw, a tiszta lelkű orvostanhallgató képvisel.
Egy olyan fenegyereknek, mint Rule Archer, Shaw Landon egy beképzelt királykisasszony – és nem utolsó sorban halott ikertestvére ex-barátnője. A lány mások szabályai szerint él, Rule csakis a saját feje után megy. Nincs ideje a Shaw-féle jóravaló, rendes lányokra, még akkor sem, ha ő az egyetlen, aki igazán ismeri őt.
De a rövid szoknya, a túl sok pohár születésnapi koktél és a megvallott titkok egy olyan estéhez vezetnek, melyet egyikük sem tud feledni.
A párnak most azzal a nehézséggel kell szembenéznie, hogy egy olyan lány, mint Shaw és egy olyan fiú, mint Rule hogy tudnak együtt maradni anélkül, hogy tönkretennék szerelmüket, vagy ami még rosszabb… egymást.

* * *

A fülszöveg sejtelmesen, de szépen körülírja, hogy mi is az, amire számítanunk kell a könyvben. A legtöbben mégis csak egy átlagos new adult szerelmi történetet várnak, de számomra sokkal több volt annál.


„- Rájöttem, hogy a könnyű dolgok sosem érik meg az árukat. Azok számítanak igazán, amikért meg kell dolgoznod.” Rule


A történetről

Az Archer családot nagy veszteség éri, mikor Remy életét veszti egy autószerencsétlenségben. A történet szempontjából fontos helyet foglal el, még úgy is, hogy csak a szereplők emlékein keresztül ismerjük meg. A gyász még évek után is kihat a szereplőkre és a tetteikre.

Rome bevonult a hadseregbe, Rule Denverben marad és tovább építi tetoválóművész karrierjét, de a szüleivel a viszony még jobban elromlik ikertestvére halála után. 
Shaw, Remy halálával a legjobb barátját vesztette el, de a családot továbbra is próbálja összetartani, ezért minden vasárnap hazafuvarozza Rule-t a családi villásreggelire, mert tudja, hogy csak így tölthetnek egy kis időt együtt az Archerek.


„- A család is csak olyan, mint minden más: sok munkára, türelemre és emberekre van szükség, hogy működjön. (…)”Shaw

Ezek a vasárnapok mindenkinek nagy erőfeszítést jelentenek, hiszen valljuk be, nem lehet egyszerű Shaw-nak sem Rule-t másnaposan, meztelenül lányok mellől kirángatni az ágyból, úgy hogy közben titokban szerelmes belé.
Egy szülinapi buli után Shaw és Rule kapcsolata fordulóponthoz ér, hiszen azon éjjel után, már más szemmel néznek egymásra. 
A könyvben megtudhatod, hogy milyen az, amikor egy távolról össze nem illő lány és fiú próbálja meg a majdnem lehetetlent. Egy kapcsolatot sok megpróbáltatás érhet, építeni kell és ápolni. Vajon ez sikerül a Rule könyv párosának is?

A szereplőkről

A könyv tényleg csak egy egyszerű történet lenne, ha a karakterek nem lennének ennyire élethűen bonyolultak, megtörtek, küzdő szelleműek és szeretni valók a maguk csökönyös módján. Útközben próbálják megtalálni elveszett önmagukat.

Rule-t nektek Shaw szemén keresztül szeretném bemutatni:
„… pimasz volt, szabad szájú, felelőtlen, meggondolatlan, gyakran bolond és úgy általában egy kibírhatatlan bunkó. De amikor úgy tartotta kedve, elbűvölő, vicces is tudott lenni, nagyszerű művész és a legtöbb esetben az egyik legérdekesebb ember a társaságban.
Nem merném kijelenteni, hogy egy igazi álompasi, de azt merem garantálni, hogy minden női olvasó talál benne legalább egy tulajdonságot, amiért megéri sóhajtozni utána.

Shaw jellemzését is egy idézettel kezdeném:
Szerencsére egy ítélkezéssel és gyűlölettel teli háztartásban nőttem fel, így immúnissá váltam a személyemet érintő mocskolódásra.”

Alapvetően nem volt bajom a csajjal, és ez elég ritka eset, hiszen nem sok közös tulajdonságaink vannak, mégis könnyen beleéltem magam a szerepébe. Emlékszem, hogy az első olvasás alkalmával szitkozódtam egy-egy olyan lépése miatt, amit nem helyeseltem, de újraolvasásnál már könnyebben megértettem és még szurkoltam is neki, annak ellenére is, hogy tudtam a történet végét. 
Évekig mások elvárásai szerint élt, szinte élvezet volt figyelni hogyan találta meg a saját útját.


A mellékszereplőket is könnyű megkedvelni. Igaz barátok, vagy épp hű testvérek. Összetartóak és védelmezők. Aydan, Jet, Rome és Cora a Marked Men sorozat következő részeiben kapnak majd főszerepet. Egyéniségek és karizmatikus jellemek, vagyis fogalmam sincs, hogy hogyan oldotta meg Jay írónő a könyveikben, hogy szilárd kapcsolatot alakítsanak ki, de ha csak kicsit is hasonlóan, mint a Rule-ban, akkor izgalmas percek várnak rám a jövőben is. 

A könyv és én

Szerelem volt első olvasásra, de függőséget okozott második alkalommal.


„– Félhetsz egyedül és félhetünk együtt.(…)”

Abszolút olyan történet, amiért a legtöbben rajongani fognak. Hogy volt (számomra) különleges?
* Pörgős. Nincsenek benne, úgynevezett "üresjáratok", állandóan történik valami.
* Egy olyan kapcsolat kap főszerepet, amelynek mind a két fele szinte vakon tapogatózik, fél a bukástól, de akik mégis próbálkoznak.
 * Észrevétlenül lopakodik a bőröd alá szókimondó stílusával.
*  Elkerülhetetlen, hogy ne kezdj szurkolni a hibát hibára halmozó szereplőkért. És leginkább ez fogta meg esendő szívem, hogy képes voltam megbocsátani bármit, csak azért, mert a szívem mélyén tudom, hogy hibákból tanul az ember.
* Néha az volt az érzésem a jellemfejlődésnél, hogy egy előrelépés utána kettő következett vissza, de a könyv vége kárpótolt mindenért.

* Váratlan és néha logikátlannak tűnő megoldások várnak, de el kell fogadni, hogy az író kavargatja a kártyát, mert itt ő oszt, ő határozza meg, hogy hogyan alakul a történet, hogyan fejlődnek a szereplők és milyen lesz a vége. Az olvasónak csak az a dolga, hogy hátradőljön és élvezze.
* Nincsenek úgynevezett üresjáratok a történetben. Állandóan történik valami, pörögnek az események és így észrevétlenül fogynak az oldalak.
*Tökéletes példákkal szolgál ahhoz a tényhez, hogy a nők és a férfiak bizonyos jeleket, történéseket más-más módon értelmeznek. Ennél fogva feleslegesen bonyolítják a dolgokat, csak azért, mert nem beszélnek őszintén, félelem nélkül egymással. Vagyis a kapcsolatban a legfontosabb tényt felejtik el, hogy a másik nem tud olvasni a gondolataikban. 
* A tetkó nem arra van, hogy elrejtse az embert. Ellenkezőleg... ez az egy dolog, ami igazán megmutatja, hogy ki is az a személy, aki a testén viseli. Hiszen a vágyainkat és emlékeinket örökítsük meg ez által.
* Érzelmi káosz, de higgyétek el, minden pillanatáért megérte.
* A terjedelmét illetően tényleg hosszú, de a lapok rohamos tempóban fogytak, lassításra pedig még csak gondolni sem mertem.

„Az alagút sötét volt és hosszú, néha a jó szándékom ellenére is mindenhol falakba ütköztem, de ha Shaw világítja meg az utat a végén, nincs olyan erő, ami visszatartana a próbálkozástól.” Rule


Kiadó: Ulpius-ház
Kiadás éve: 2013.
Eredeti cím: Rule
Sorozat: Marked Men 1. része

Az olvasás lehetőségét köszönöm a kiadónak!

Blogturné

Az Ulpius-ház Kiadó gondozásában a napokban megjelenik Jay Crownover: Rule című new adult műfajú könyve. 12 napon keresztül 12 blogger oldalán olvashattok a könyvről, valamint játszhattok a turné ideje alatt a nyereményjátékon, amelyen 3 könyvet sorsolunk ki.


nov. 21. Kristina blogja
dec. 2. Könyvek erdeje


Nyereményjáték

Rule, Elemésztve, A soha határa
3 kihagyhatatlan new adult történet és most esélyt kapsz arra, hogy megnyerd. 
A doboz kitöltéséhez segítséget ITT találsz.

a Rafflecopter giveaway


1 comments:

Wendy Higgins: Angyali gonosz (BtK)

, by Kristina

Fülszöveg:
A tiltott gyümölcs a legédesebb. 
Mi lenne, ha élnének olyan kamaszok, akik születésüktől fogva elátkozottak? A bukott angyalok leányai és fiai ezzel a sorssal szembesülnek. A jólelkű Anna Whitt hatodik érzékkel született, színek kavalkádjaként látja mások érzéseit. Jól ismeri lényének ellentmondásait, hiszen megmagyarázhatatlanul vonzza a veszély. Akaratereje nehéz próba elé kerül, amikor tizenhatodik életévét betöltve megismeri a szexi Kaidan Rowe-t. A fiú bevezeti félelmetes közös örökségük titkaiba. 
Az efféle démonikus srácok azok, akiktől téged is távol tartanak a szüleid. Bárcsak Annát is idejében figyelmeztetné valaki! Vajon mit választ, amikor szembe kell néznie végzetével: a szentek glóriáját vagy ördögszarvakat? 
A regény a Sweet sorozat nyitókötete.

A történetről


A történet középpontjában a 16 éves Anna áll, akit sok szeretetben nevelt fel nevelőanyja Patti, de aki ember és ennél fogva nem sokat tud a természetfeletti dolgokról. Születésekor Anna édesanyja belehalt a szülésbe, édesapja, pedig börtönbe került, így nem volt senki, aki gyerekkora különböző részein elmagyarázhatta volna miért történnek vele furcsa és egyben különleges dolgok. Mitől vált ő maga különlegessé. 



Annával együtt, mi olvasók is belecsöppenünk egy ismeretlen világba. Ahol a jó és a rossz között évezredes harcok dúlnak. Egy olyan világba, ahol megtaláljuk minden kérdésre a választ. Szép lassan vezetett be bennünket az írónő a könyv világába, volt idő hozzászokni a dolgokhoz, minden fejezet biztosított valami új információt. Mivel sorozat bevezető része, ezért végig számítani kell arra, hogy előkerülnek meglepő részletek a bukott angyalok, az őrangyalok és leszármazottaikkal kapcsolatban, vagyis minden fejezet nyújt valami plusz információt szinte az utolsó oldalakig.



Új színben tüntette fel a kialakuló harcot a jó és a gonosz között. Az embereket ártatlan áldozatoknak írta le, akikben megtalálható ugyan a rosszra való hajlam, de mindezek csak külső hatásra, azaz az angyalok és démonokat hatásaira alakulhatnak ki.



Arról nem szabad elfeledkezni, hogy a Goodreads olvasói szerint, szám szerint 19.892 olvasó pontozása alapján 4,21 csillag virít a könyv adatlapján. Ami bizonyítja, hogy rengetegen rajonganak érte, vagyis egy újabb angyalos történet hódíthatja meg az olvasni szeretni YA rajongókat. 


A szereplőkről

Anna egy igazán tisztalelkű és hívő lány, akinek mindezen tulajdonságait naivitásnak is lehet titulálni, de mégsem tenném rá ezt a jelzőt. Nem naiv, csak hisz a jóban, a megbocsátásban, a szeretetben és nagyon érzékeny lelkületű. Különleges képességeihez tartozik, hogy látja minden ember érzelmét, amelyek különböző színekben mutatkoznak meg az aurájukban, a féltékenységtől kezdve a szerelmen át, a vágyig mindent felismer.

Kaidan Rowe megtestesíti azt a főszereplőt, akit a legtöbb lány legszívesebben a jó útra térítene, én mégis élveztem, hogy végre kaptunk egy olyan karaktert, akit jobban vonz a sötétebb oldal. Kaidan sokat segít Annának abban, hogy megértse ki is ő valójában, segít neki abban, hogy jobban megismerje a képességeit, de főleg abban, hogy azok segítségével megvédje magát.

Sok mellékszereplő kap fontosabb szerepet a könyvben, és a legtöbbet valamiért kedvelni is lehet. Emberek, őrangyalok, a pokol hercegei, óriások (akik a hercegek leszármazottai, nem igazi óriásokra kell gondolni, csak egy elnevezés) teszik érdekesség Higgins megálmodott világát. 

A könyv és én

A cím, a borító és a fülszöveg ismeretében arra számítottam, hogy a könyv hangulata sötét lesz, veszélyekkel és a rosszra való csábítással megtelve. Elfeledkeztem arról, hogy ez egy ifjúsági könyv, ennél fogva nem is lehetett ilyeneket elvárni. Persze ez nem azt jelenti, hogy semmi ilyen nincs benne, csak éppen nem annyi amennyit szerettem volna.

Tetszett a könyv (és itt van az a csúnya de), DE végig olyan érzésem volt, hogy bármelyik pillanatban bekövetkezhet valami váratlan fordulat, valami olyan amitől majd eláll a lélegzetem és ilyen pillanatok mégsem jöttek el. Ezért is mondtam azt az elején, hogy érezhető rajta, hogy ez egy bevezető része a Sweet sorozatnak. 
Inkább arról szólt, hogy megismertette a világot és a szereplőket, azok háttértörténetét és felépített egy szálat, amin majd végigvezet bennünket az elkövetkező részeken. Talán az az igazság, hogy elegem van már a folytatásos sorozatokból. Mert se a történettel, se a szereplőkkel nagyobb bajom nem volt, de akkor sincs itt a folytatás. :D Nem mondhatom rá, hogy függővéges, de érezhető, hogy folytatást kíván. Reméljük, hogy a kiadó nagyon hamar elhozza nekünk a második részt! :)


Annával nem találtam meg a kapcsolatot, gondolom erre a válasz egyszerű, hiszen még csak nem is hasonlítunk egymásra, így annak ellenére, hogy megértettem a döntéseket amiket hozott, a sok sírást már kevésbé.



A legtöbb ismerősöm, aki olvasta a könyvet, azt mondta, hogy a végére szerettek bele igazán a történetbe. Míg én az elején imádtam a történetet, de ahogy haladtam a vége felé, úgy hanyatlott bennem a rajongás is. Olyan érzésem volt, hogy az írónő nem mer igazán gonosz lenni, így a démoni rész számomra túl lágy lett. Vagyis ismétlem magam, de ez elkerülhetetlen: A folytatást akarom, hogy végre elkezdődjön az igazi tánc.

Röviden: a könyv kihagyhatatlan, mert tényleg egy olyan sorozat kezdő része, amely minden paranormális angyalos rajongónak kötelező olvasmánya lesz. Rengeteg mindenről nem írtam, de azt szeretném, hogy magatok ismerjétek meg, Kaidan és Anna kapcsolatát.





Egy kis extra


A HebelDesign oldalon a sorozat ihlette ékszereket vásárolhatnak a IDE kattintva megtekinthetitek mind. A kedvenceim:
rajongók.







Blogturné

11/16. Dreamworld
11/17. Könyvszeretet
11/18 Angelika blogja

11/19. Deszy könyvajánlója
11/20. Kristina blogja
11/21. MFKata gondolatai
11/22. Függővég
11/23. Kelly & Lupi olvas
11/24. Always Love a Wild Book
11/25. Nem harap a...
11/26. Insane Life


Nyereményjáték

Hallottatok már a hét főbűnről? 
Nos, az Angyali gonoszban mindegyiknek egy démoni felelőse munkálkodik az emberek világában (egyet kivéve, aminek közös felügyelője van). Emellett pedig hat kisebb bűn is létezik. A földi gonoszság eme letéteményeseit a Pokol hercegeinek nevezik. Mi azonban nem a hercegek nevére vagyunk kíváncsiak, hanem a munkakörükre. 
Minden blogon találtok majd egy kérdést, melynek a segítségével kitalálhatjátok, melyik bűn tartozik az adott herceghez.
1. Balról jobbra (függőlegesen) haladva töltsétek ki a keresztrejtvényt. 
2. Minden nap elküldhetitek az aznapi megfejtést/munkakört, így plusz esélyekkel gyarapodtok. 
3. A vastaggal kiemelt rész a tizenkettedik bűnt tartalmazza, ennek a megfejtése éri a legtöbbet. 

A nyeremény pedig nem más, mint a Maxim Kiadó által felajánlott 3 (!) Angyali gonosz könyv egyike. (Csak Magyarország területén érvényes a postázás)


5. nap
Házastársad megcsalása Astaroth legjobb szórakozása.



a Rafflecopter giveaway


0 comments: